3 czerwiec 2020

Kradzionym samochodem by ukraść paliwo

fot. KPP Staszów
W miniony poniedziałek mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Rytwiany podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna, który miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie, nie płacąc za paliwo odjechał ze stacji benzynowej skradzionym wcześniej seatem. Teraz swoje zamiłowanie do cudzej własności wytłumaczyć będzie musiał przed sądem.
REKLAMA

W poniedziałek tuż po godzinie 2:00 dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na jednej ze stacji paliw znajdujących się na terenie miasta, dokonano kradzieży benzyny. Nieznany wówczas mężczyzna napełnił kanister paliwem o wartości 24 złotych, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Skierowani na miejsce policjanci po ustaleniu okoliczności zdarzenia i rysopisu sprawcy rozpoczęli poszukiwania. Na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli niepewnie ,,toczący” się pojazd marki Seat, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Kierujący odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży paliwa. Obaj mężczyźni na widok policjantów podjęli próbę pieszej ucieczki. 28 i 35-latek zostali zatrzymani przez policjantów. Szybko wyjaśniły się powody nieudolnego kierowania pojazdem. 28-latek, który siedział za kierownicą seata w swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu, jego 35-letni towarzysz – prawie 3. Na tym jednak nie kończy się historia, bowiem okazało się, że seat został skradziony w gminie Łopuszno na początku marca. Wartość odzyskanego mienia sięga blisko 12000 złotych.

Teraz 28-latek odpowie przed sądem za kradzież samochodu. Nie uniknie także kary za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i kradzież paliwa. Poza wolnością może spędzić nawet 5 lat.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
9813
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Staszowie