9 październik 2020

Po raz kolejny udowodnili, że na nich zawsze można liczyć

fot. KPP Staszów
Dziś na terenie Elektrowni w Połańcu odbyła się już kolejna akcja pn. „Energię mamy we krwi”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie i tym razem nie zawiedli włączając się po raz kolejny w tak szczytną akcję oddawania tego cennego daru, który niezbędny jest do ratowania ludzkiego życia.
Koronawirus
świętokrzyskie
5415
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Staszowie cyklicznie uczestniczą w akcji pn. „Energię mamy we krwi”, która systematycznie odbywa się na terenie ENEA Elektrownia Połaniec. Wszyscy wiemy jak bardzo potrzebna jest krew i jak jej brakuje. Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej spowodowała spustoszenie zapasów magazynowych, dlatego też staszowscy funkcjonariusze po raz kolejny oddali ją honorowo. Takie działania to dla wielu ludzi, którzy znaleźli się w krytycznych sytuacjach jedyny ,,lek” na dalsze życie. To dar, który jest bezcenny i który w żadnej postaci nie ma swojego zamiennika. Pomimo znaczącego postępu w nauce nie można jej pozyskać z innego źródła niż drugi człowiek. Piątkową akcję zorganizowali pracownicy Elektrowni Połaniec wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Jest to już kolejny przykład na to, że w każdej sytuacji można liczyć na świętokrzyskich mundurowych. Każdego dnia reagują oni nie tylko w sytuacjach kiedy widzą na własne oczy niebezpieczeństwo zagrażające zdrowiu lub życiu ludzi. Angażują się także w przypadku apeli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Mundurowi oddają krew z chęci niesienia pomocy. Krew jest bezcenna, warto ją oddawać.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
5415
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Staszowie