1 październik 2020

Zakończenie projektu „Małe Miasto”

fot. KPP Staszów
Dziś zakończył się prowadzony przez miniony tydzień projekt ,,Małe Miasto Staszów”, w którym udział brali staszowscy policjanci. Przez ostatnich 5 dni dzieci pod okiem policjantów uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, wprowadzających je w tajniki pracy policjanta, w tym przede wszystkim policjanta ruchu drogowego. Założeniem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazanie mechanizmów funkcjonowania gospodarki.
REKLAMA

Przez 5 dni dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Staszów brały udział w warsztatach edukacyjnych. Oprócz Policji, w projekcie uczestniczyło jeszcze 20 innych przedsiębiorców. Pod okiem policjantów uczniowie brali udział w zajęciach, podczas których wprowadzani byli w tajniki służby policjanta ruchu drogowego. Projekt „Małe Miasto” o którym mowa, jest symulacją dorosłego życia poprzez pracę, zarabianie, oszczędzanie i wydawanie pieniędzy. Za wykonaną pracę mieszkańcy Małego Miasta otrzymywali specjalną walutę, którą mogli wydać lub odłożyć na lokacie w Banku w Małym Mieście. Na zakończenie, w piątek, za zarobione i zaoszczędzone przez siebie pieniądze, dzieci mogły zrobić zakupy w Sklepie Marzeń. Założeniem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazanie mechanizmów funkcjonowania gospodarki. W trakcie całego tygodnia nie zabrakło rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, poznały podstawowe znaki drogowe, a także przepisy i zasady ruchu drogowego obowiązujące najmłodszych jego uczestników. Mundurowi także chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a także opowiadali jak ,,od kuchni” wygląda służba policjanta.

Podczas zamknięcia i podsumowania przedsięwzięcia na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie insp. Leszka Dębowskiego wpłynęło podziękowanie dla policjantów ze staszowskiej komendy za udział w projekcie „Małe Miasto Staszów”.

Opr. JSz

Źródło: KPP Staszów

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
9813
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Staszowie