15 październik 2020

Narodowe Dni Badmintona 2020

zdjęcie: Narodowe Dni Badmintona 2020 / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Po raz piąty pasjonaci badmintona z całej Polski spotkają się w jednym miejscu, by uczestniczyć w Narodowych Dniach Badmintona. Impreza odbędzie się w dniach 15-18 października, w ośrodku szkolenia kadry narodowej, w podwarszawskim Józefosławiu. Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym – należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.
Znakomicie wyposażony kompleks sportowy, gdzie na co dzień trenuje reprezentacja Polski, tym razem gościć będzie uczestników NDB 2020. Już 15 października rusza największe cykliczne wydarzenie badmintonowe w naszym kraju przygotowane przez Fundację Narodowy Badminton. Na 12 kortach zagrają dzieci i dorośli, którzy wezmą udział turniejach badmintona według swoich kategorii.

Pierwsze dni imprezy poświęcone będą najmłodszym uczestnikom. Uczniowie z całej Polski zagrają w turnieju dzieci i młodzieży oraz wezmą udział w aktywnościach i wycieczkach. W znacznej części będą to beneficjenci flagowego programu Shuttle Time, w ramach którego

badminton sukcesywnie jest wprowadzony do szkół podstawowych. 17 października dzieci ustąpią miejsca dorosłym, którzy rozpoczną rywalizację w swoich turniejach.

Po raz kolejny największe polskie marki włączyły się do współpracy przy corocznym święcie najszybszej dyscypliny sportowej na świecie. – Wsparcie PKN ORLEN, czyli naszego Sponsora Strategicznego jest kluczowe przy realizacji tak złożonej imprezy, jaką są Narodowe Dni Badmintona. Pragnę również podziękować marce LOTTO, która została naszym Partnerem Głównym i jest z nami od pierwszej edycji. – komentuje Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton. Zwraca również uwagę na szczególny czas, w którym przyszło organizować wydarzenie. – Narodowe Dni Badmintona od pierwszej edycji były nastawione na promocję tego sportu. Co roku staraliśmy się stworzyć niezapomniane święto i łączyć badmintonową społeczność. Sytuacja związana z pandemią zmusiła nas do ograniczenia skali imprezy i dostosowania się do wymogów bezpieczeństwa. Zadbaliśmy jednak, by tegoroczne wydarzenie było równie atrakcyjne, co poprzednie.

W związku z rosnącym zagrożeniem spowodowanym pandemią koronawirusa turnieje zostaną przystosowane do obecnie panujących wymogów bezpieczeństwa. Podjęto decyzję o rezygnacji  z obecności publiczności w trakcie trwania rozgrywek, a miejsca na widowni zostaną przeznaczone tylko dla biorących udział w Narodowych Dniach Badmintona. Ograniczony zostanie również kontakt pomiędzy grupami uczestników w poszczególnych dniach wydarzenia.

Partnerem medialnym wydarzenia Narodowe Dni Badmintona 2020 jest sieć portali miejskich Twoje-Miasto.pl.