15 październik 2020
patronat medialny

Narodowe Dni Badmintona 2020

fot. nadesłane
Po raz piąty pasjonaci badmintona z całej Polski spotkają się w jednym miejscu, by uczestniczyć w Narodowych Dniach Badmintona. Impreza odbędzie się w dniach 15-18 października, w ośrodku szkolenia kadry narodowej, w podwarszawskim Józefosławiu. Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym – należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.
Koronawirus
świętokrzyskie
5415
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Znakomicie wyposażony kompleks sportowy, gdzie na co dzień trenuje reprezentacja Polski, tym razem gościć będzie uczestników NDB 2020. Już 15 października rusza największe cykliczne wydarzenie badmintonowe w naszym kraju przygotowane przez Fundację Narodowy Badminton. Na 12 kortach zagrają dzieci i dorośli, którzy wezmą udział turniejach badmintona według swoich kategorii.

Pierwsze dni imprezy poświęcone będą najmłodszym uczestnikom. Uczniowie z całej Polski zagrają w turnieju dzieci i młodzieży oraz wezmą udział w aktywnościach i wycieczkach. W znacznej części będą to beneficjenci flagowego programu Shuttle Time, w ramach którego

badminton sukcesywnie jest wprowadzony do szkół podstawowych. 17 października dzieci ustąpią miejsca dorosłym, którzy rozpoczną rywalizację w swoich turniejach.

Po raz kolejny największe polskie marki włączyły się do współpracy przy corocznym święcie najszybszej dyscypliny sportowej na świecie. – Wsparcie PKN ORLEN, czyli naszego Sponsora Strategicznego jest kluczowe przy realizacji tak złożonej imprezy, jaką są Narodowe Dni Badmintona. Pragnę również podziękować marce LOTTO, która została naszym Partnerem Głównym i jest z nami od pierwszej edycji. – komentuje Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton. Zwraca również uwagę na szczególny czas, w którym przyszło organizować wydarzenie. – Narodowe Dni Badmintona od pierwszej edycji były nastawione na promocję tego sportu. Co roku staraliśmy się stworzyć niezapomniane święto i łączyć badmintonową społeczność. Sytuacja związana z pandemią zmusiła nas do ograniczenia skali imprezy i dostosowania się do wymogów bezpieczeństwa. Zadbaliśmy jednak, by tegoroczne wydarzenie było równie atrakcyjne, co poprzednie.

W związku z rosnącym zagrożeniem spowodowanym pandemią koronawirusa turnieje zostaną przystosowane do obecnie panujących wymogów bezpieczeństwa. Podjęto decyzję o rezygnacji  z obecności publiczności w trakcie trwania rozgrywek, a miejsca na widowni zostaną przeznaczone tylko dla biorących udział w Narodowych Dniach Badmintona. Ograniczony zostanie również kontakt pomiędzy grupami uczestników w poszczególnych dniach wydarzenia.

Partnerem medialnym wydarzenia Narodowe Dni Badmintona 2020 jest sieć portali miejskich Twoje-Miasto.pl.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
świętokrzyskie
5415
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Staszowie